YAPI SEKTÖRÜ VE DEKORASYON

EPS yapı sektörün bir çok kullanım alanına sahip olmakla beraber yapıların daha estetik bir hale gelebilmesi için çeşitli dekoratif ürünlerde üretilebilmektedir.

Kaplamalarla , kullanım yerinin gereklerine uygun olarak yüzeyine yanmazlık , yüksek aşınma dayanımı , sıva tutuculuk vb. özellikler kazandırılabilir.

EPS’den maül , hazır jaluzi yuvaları.Aslında yalıtımsız olan jaluzi yuvalarından büyük ısı kayıpları olur.EPS hazır jaluzi yuvaları , ısı kaybını büyük çlçüde önler.

EPS’den mamül , hafif asmolen elemanları , binanın döşeme ağırlığını azaltır.demirden ve kalıptan tasarruf sağlar.Kalıp ihtiyacı olmadığından inşaat süresi kısalır.

EPS ile üretilen asmolen blokları , hafif ve ekonomik oluşları ile ilginç seçenekler oluşturmaktadır.Asmolen döşeme sisitemi seçilmesi halinde , binanın yükünü hafiflettiği için de olumlu olmaktadır.

Tavan süslerimelerinde ve sövelerde de EPS , kalıpla her türlü şekil kolayca alabilmesi ve uygulama kolaylığı ile aranan bir malzeme olmaktadır.EPS ile tavan kaplama karoları da üretilebilmektedir.

Kenarların geçmeli veya bindirmeli , bir ve iki yüzüne değişik amaçlata yönelik başka malzemeler yapıştırılmış kompozit levhalar.Cephe Kaplama Tuğlaları , alüminyum folyo , sunta , betopan , alçı pano , ahşap yünü , ahşap kaplama , metal vs. kaplı bu EPS ürünleri , yapıda çok büyük pratiklik ve ekonomi sağlamaktadır.